Adcsmart 1 yaşındaTürkiye'nin yapay zeka ile hazırlanan ilk ve tek modül yönetim hizmeti 1 Yaşında

10 yıllık sektör tecrübemiz, 2 yıllık hazırlık aşaması ardından, yaklaşık 1 yıl önce kullanıma sunduğumuz Türkiye’de ilk defa yapay zeka kullanılarak hazırladığımız ADCSmart hizmeti ile, merkezi yönetilebilirlik kavramına yeni bir soluk getirmiştik. Kısa süre içerisinde 2.000 den fazla aktif cihazın kontrol edilmeye başlandığı ADCSmart modül yönetim yazılımımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Gelişen teknolojiler ile IOT iletişim ağının hayatımızdaki yeri her geçen gün daha da sağlamlaşmaktadır. Alarm sistemleri artık sadece güvenlik sağlamakla kalmayıp, yaşamı kolaylaştırıcı bir rol kazanmaya başladılar.

Bayilerimiz için geliştirdiğimiz Türkiye’de sadece bizde olan Smart hizmetimiz ile, Müşterileriniz farklı uygulamalar yüklemeden, karmaşık yapılara boğulmadan, üretici, geliştirici firma reklamlarına maruz kalmadan alarm sistemlerini uzaktan yönetme yeteneğine sahipler.

Yapay zeka ile sürekli denetim


ADCSmart modül yönetim otomasyonu kendisine bağlı olan tüm GPRS/IP modülleri 7 gün 24 saat kontrol etmektedir. Anlık olarak takibi yapılan modüllerde meydana gelebilecek kesinti, gecikme, donanım arızası vb. olumsuzluklar bu sayede meydana gelmeden çözümlenmektedir. Modüllerde yaşanabilecek baz istasyonu kaynaklı sorunlarda ise saniyeler içerisinde baz değiştirme, gsm sıfırlama, yeni ip ye geçme vb. işlemler, otomasyon tarafından otomatik olarak yürütülmektedir. Uzaktan tüm kontrollerin herbir modüle göre ayrı ayrı takip edildiği sistem sayesinde ADCSmart'a bağlı modüllerde bağlantı kopması yaşanmamakta, alarm paneli GPRS bağlantıları %100 ’e yakın seviyede aktif olarak çalışmaktadır.

ADCSmart yapay zeka destekli algoritmasına göre; kendisine bağlı cihazlarda meydana gelebilecek performans kayıplarını ve çözümlerini otomatik olarak takip ve tespit etmekte, bulduğu çözümlemelere göre; çalışan modüllerin programlamalarını uzaktan otomatik olarak güncellemektedir. Bayilerimize ait teknik ekip veya yazılım departmanımız tarafından çözümlenmesi gereken bir durumda ise otomatik olarak ilgili ekibe servis planlaması oluşturmaktadır.

ADCSmart modüller ile tam entegrasyon


Yeni veya eski hangi marka alarm sistemini kullanıyor olursanız olun ADCSmart modüller ile alarm sistemlerine uzaktan kurma/kapama yeteneği kazandırabilirsiniz. Bu sayede tek bir alarm panel markasına veya uygulamaya bağımlı kalmak zorunda değilsiniz.

Türkiye’de bir ilk olan entegre çalışan yapı sayesinde müşterileriniz; alarm izleme merkezi işlemlerini ve uzaktan alarm sistemi yönetimini Online İşlem Merkezi üzerinden kolayca yönetebilirler. Müşterinizin mevcutta kullandığı alarm sistemine ilave edeceğiniz ADCSmart modül ile alarm paneli hem merkezine GPRS üzerinden güvenli iletişim sağlamış olacak, hem de alarm sistemini uzaktan kurup/kapatabilecektir.

Programlanabilir çıkışlar ile garaj/klima vb. kontrolü


Müşteriniz alarm sistemine uzaktan kurma/kapama harici ilave cihaz kontrolü talep edebilir, ADCSmart Modül üzerinde bulunan Programlanabilir çıkışlar sayesinde garaj kapısı, sulama sistemi, klima gibi 3 farklı cihazı uzaktan yönetebilirler.

Uzaktan servis imkanı


ADCSmart Modülleri bayi paneliniz üzerinden uzaktan kontrol edebilirsiniz. Entegre çalışan sistem sayesinde, Bayi paneli üzerinden; Modül resetleme, Baz istasyonu ile bağlantısını sıfırlama, Yeni IP adresi atama, Baz istasyonu ile olan uzaklığı ölçme, Baz çekim gücünü ölçme, Otomatik Firmware güncelleme, Uzaktan Programlama vb. İşlemlerin tamamını modülün yanına gitmeden uzaktan gerçekleştirebilirsiniz.

Kesintisiz, Yedekli GPRS bağlantısı


ADCSmart Modüllerde kullanılan M2M hatlar APN tanımlı olarak çalışmaktadır. Mobil ağlar üzerinden alarm panelleri internet ortamına dahil olmadan en hızlı ve güvenli şekilde Türk Telekom ve Türksat yedekli özel ağı ile merkezimize ulaşır. Alarm panellerinin alacakları IP adresleri Alarmdc merkezden Radius server tarafından atanır. Mobil hatların anlık sinyal, baz, konum verileri sürekli takip edilmektedir. ADCSmart modüller merkezde meydana gelebilecek herhangi bir internet probleminde saniyeler içerisinde otomatik olarak Eskişehir’e ulaşmaktadır.

Mevcut en yüksek güvenlik katmanı ile iletişim


ADCSmart Modüller ile olan tüm iletişim şuan Dünya'da bulunan en yüksek güvenlik seviyesi olan 256-bit AES şifreleme formu ile yapılmaktadır. Modüller ile çift yönlü iletişimde Sonicwall ile korunan VPN kullanılmaktadır.


Firmamız bünyesinde hazırladığımız yazılımlarımız ve uzman ekibimiz sayesinde bayilerimizden gelen istekleri dinliyor, talepleri değerlendiriyor ve sürekli yenileniyoruz. Rakipleriniz ile aranızdaki farkı açabilmeniz için daima sektörün birkaç adım önünde yürümeye devam ediyoruz.

Bloga geri dön