en iyi hırsız alarm panel markasıBayilerimiz tarafından en fazla sorulan ve merak edilen sorulardan birtanesine açıklık getirmeye çalışacağız.

Hangi Alarm panelini kullanmalıyım?

En iyi hırsız alarm sistemi hangisidir?

Hangi alarm markasını tavsiye dersiniz?

ve bunlara benzer sorular.

Müşterilerinizin güvenliğini sağlamak amacı ile kurulan sistemlerde bu tür sorular ile karşılaşmak bayilerimizin işlerini gösterdikleri ciddiyetin en önemli belirtilerinden birtanesi. Güvenlik sektörüne yeni girmiş veya uzun zamandır sektörde bulunup da çalıştığı alarm panel markasını değiştirmek isteyen bayilerimize bu yazımızda elimizden geldiğince açık bir şekilde bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Türkiye de alarm sistemlerinde kullanılan markaların birçoğu dünya genelinde kendisini kanıtlamış ileri teknolojiye sahip üst seviye markalardır. Uzak doğudan gelme ürünlerin kullanımını ise yaşanabilecek problemlerden ötürü tavsiye etmiyoruz. Marka seçimi yaparken alarm panellerinizin, dedektörlerinizin, kontaklarınızın tamamının aynı marka olarak kullanılması stok takibinizi büyük ölçüde rahatlatacaktır.

Marka seçiminizde kullanmayı planladığınız alarm panelinin özelliklerinden daha fazla dikkat etmeniz gereken asıl husus panelinizin proğramlaması ve proğramlama bilgilerinizin tüm Teknik ekibiniz tarafından kusursuz olarak bilinmesidir. Dünyanın en iyi si olan alarm panelinin eksik proğramlı olarak çalıştırılmasından ise, vasat seviyede fakat tam olarak proğramlanmış bir alarm paneli kesinlikle tercihiniz olmalıdır.

Alarm sistemlerinde kullanılan panellerin bir çoğu standart kurulum için fazlası ile yeterli ve güvenlidir. Bu güvenliği sağlayan yanlış alarmları engelleyen ise sisteminizde kullanılan dedektörlerinizin kalitesidir. Yaşanan asılsız alarmların %90 ı yanlış alğılama yapan dedektörlerden kaynaklanmaktadır. Alarm sistemi markasından daha önemli olan kullandığınız dedektörler, dedektörlerin montaj yerleri, ve doğru yapılmış bir planlamadır.

Planlaması yanlış yapılmış bir alarm sistemi müşterileriniz ve firmanız için büyük bir risktir, Kullanılması gereken dedektör adetleri, konumları çok iyi çalışılmalı ve kaliteli dedektörler ile desteklenmelidir.

Kaliteli bir hırsız alarm sistemi montajı yapmak isteyen bayilerimize tavsiyelerimiz ise;

– En iyi hırsız alarm paneli proğramlamasına en iyi hakim olduğunuz paneldir.
– Alarm panelinin markasından çok daha önemli olan panelin doğru olarak proğramlanmasıdır.
– Panelden tasarruf etmek düşünülebilir fakat dedektörlerde seçim daima kaliteliden yana yapılmalıdır.
– Hırsız alarm sistemi montajı yapacak olan teknik ekibinizin sistem karmaşası yaşamaması için tek marka ürünler kullanılması işinizi kolaylaştıracaktır.
– Montajı yapılan hırsız alarm sistemlerinde montaj sonrası tüm bölgeler teker teker tüm özellikleri denenerek test edilmelidir.
– Alarm sistemlerinde kritik öneme sahip telefon hattı bağlantıları daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz şekilde sağlıklı olarak yapılmalıdır.
– Müşterilerinize alarm panellerini kullanması tam olarak anlatılmalıdır.

En iyi alarm paneli en iyi proğramlanmış, müşteriye kullanımı en iyi şekilde anlatılmış, teknik ekip tarafından gözü kapalı müdahale edilebilecek olan markadır.

Bloga geri dön