> Başlarken


1. Alarmdc Nedir?

Alarmdc sadece bayilerinin müşterilerine alarm izleme merkezi hizmeti sunan bir teknoloji platformudur. Data Center kelimelerinin kısaltılarak alarm ile birleştirilmesinden doğan alarmdc, adından da anlaşılacağı üzere tamamen alarm izleme merkezi hizmetlerinde kolaylıklar üzerine kurgulanmış bir dünya yaratmaktadır. Alarmdc sizi altyapı yatırımı, testler ve güvenlik endişesiyle baş etmekten kurtarır. Tek yapmanız gereken Alarmdc platformuna kolayca bayi olmaktır. Üstelik bunun için ne abonelik ne de kurulum ücreti ödersiniz.2. Alarmdc’nin kuruluş amacı nedir?

Türkiye geneli bölgesel olarak güçlü güvenlik firmalarının oluşmasına destek sağlayarak, güvenlik sektöründeki tek elleşmenin önüne geçmek amacı ile kurulmuştur.3. Alarmdc alarm izleme merkezi hayatınızı nasıl kolaylaştırır?

Alarmdc alarm izleme merkezi sadece bayilerine ait olan müşterilere alarm izleme merkezi hizmeti vermek için kurulmuştur Sadece bayiye hizmet vermeye odaklandığı için kullanmış olduğu tüm altyapı buna uygun olarak hazırlanmıştır. Bu altyapımız sayesinde bayilerimiz tüm eforlarını yeni müşteriler bulmaya ayırabilmektedir. Tüm sistem güncellemeleri, yazılım çalışmaları, çağrı merkezi prosedürleri alarmdc tarafından karşılandığı için sürekli olarak müşterilerinize en iyi hizmeti en uygun fiyatlar ile verebilirsiniz. Sektörde elinize geçen projeler içinde alarmdc sürekli olarak yanınızdadır. Kendimize ait kendi bünyemizde hazırladığımız yazılım ve donanım altyapısı ile her türlü projenize uygun olarak sizlere destek olma şansına sahibiz.4. Alarm izleme merkezi nedir?

Alarmdc alarm izleme merkezi T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünden aldığı Valilik onaylı “Alarm Merkezi Kurma ve İşletme Belgesi” ile hizmet vermektedir. Alarmdc Türkiye genelinde 365 gün / 24 saat görev yaparak, 81 ilde bulunan bayilerine ait müşterilerin takibini yapmaktadır. Alarmdc Alarm İzleme Merkezi, gelen acil durum sinyallerini, saniyeler içerisinde değerlendirerek durum teyidi almak için aboneye ulaşır. Acil durumun teyit edilmesi ardından, Emniyet güçleri, İtfaiye veya Sağlık birimleri ile anında temasa geçerek gerekli yönlendirme yapılır. Alarmdc Alarm İzleme Merkezi; hırsızlık, yangın/gaz, acil sağlık, su baskını, izinsiz giriş gibi alarmları takip etmekle birlikte, Panik, Tehdit, Gasp veya Sabotaj sinyallerinin takip edilmesi, alarm sistemi sahipleri açısından hayati öneme sahiptir. Bu tür acil durum sinyalleri geldiğinde, abonenin zor durumda olduğu düşünülerek, herhangi bir teyit alınmaksızın, derhal emniyet güçleri yönlendirilmesi yapılır. Bütün bu durumların dışında, Alarmdc Alarm İzleme Merkezi, merkeze bağlı bulunan alarm sistemlerinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını sürekli denetler. Alarm sistemlerinden gelen arıza, akü zayıf, batarya zayıf, bileşen hatası gibi sinyalleri sürekli olarak takip edilerek gerekli durumlarda bayi ve müşteri bilgilendirilmesi yapılır. Böylece, kurulumunu yaptığınız alarm sisteminizin sürekli olarak sağlıklı çalıştığından emin olabilirsiniz.5. Alarmdc’de veri güvenliği nasıl sağlanır?

Sistem güvenlik ve performans açısından 5 farklı sunucu üzerinde çalışmaktadır. Veritabanı sunucusu, uygulama sunucusu, web sunucularımız birbirinden bağımsız olarak çalışmaktadır. Sunucuların tamamı yedekli yapıdadır. Tüm sunucular farklı bir lokasyonda harici olarak yedekleme üniteleri ile anlık olarak yedeklenmektedir. Veritabanı, uygulama sunucusunun internet erişimi tamamen kısıtlıdır. Sunucular arası bağlantı SSL sertifikası ile ekstra olarak koruma altındadır, farklı yerlerden ulaşılması imkansızdır. Alarmdc personelleri dahi bayiye ait olan abone bilgilerinin tamamına ulaşamazlar.6. Bayiye özel yönetim paneli nedir, kullanımı kolaymıdır?

Bayilerimiz abonelerine ait işlemlerin tamamını web üzerinden kendileri gerçekleştirmektedir. İhtiyaç duydukları özelliklerin tamamı bu panel üzerinde hazır olarak bulunmaktadır, bayilerimiz çağrı merkezimizi 1 defa bile aramadan tüm işlemlerini kendileri gerçekleştirebilmektedir. DC Panel alamdc yazılım ekibi tarafından toplamda 3 yıllık kodlama aşaması ardından hayata geçmiş bir alarm izleme merkezi yazılımıdır. Yazılımımız sayesinde tüm hizmetlerimizi sadece bayi odaklı olarak gerçekleştirebildiğimiz gibi bayilerimize tüm projelerinde destek verebiliyoruz.7. Son kullanıcıya hizmet veriyormusunuz?

Bayilerimize ait olan müşteriler ile her ne durum ve şart altında olursa olunsun alarmdc olarak direk iletişime geçilmez. Takip edilen müşteriler ile daima bayi adı ile işlem yapılır. Herhangi bir bayiye ait olmayan hiç bir müşteri direk alarmdc müşterisi olamaz. Bu kuruluş amacımız ve değişmez ilkemizdir.8. Abone sayım çok az hizmetlerinizden faydalanabilirmiyim?

İster 1, ister 100, ister 1000 aboneniz olsun sistemimizden faydalanabilirsiniz. Abone sayısına bakılmaksızın tüm bayilerimize verilen hizmet kalitesi aynıdır.9. Müşterilerimize ait bilgileri kendimiz güncelleyebilirmiyiz?

Müşterilerinize ait bilgilerin tamamı sizin kontrolünüzde bayi panelinizden gerçekleşmektedir. Bir çok yetki sadece bayi tarafından yapılabilmektedir.


> Fiyatlandırma


1. Alarm izleme merkezi hizmet ücreti nedir?

Bayi paneliniz üzerinden oluşturacağınız her abone için uygulanacak olan yıllık hizmet bedeli bayi panelinizde belirtilmiş ve tüm bayilerimiz için aynı tutardır.2. Başlangıç ücreti veya kullanırken sabit bir ücret ödeyecek miyim?

Alarmdc'yi kullanmak için ödemeniz gereken herhangi bir başlangıç ücreti veya sabit ücret bulunmamaktadır.3. Abone sayım çok az hizmetlerinizden faydalanabilirmiyim?

İster 1, ister 100, ister 1000 aboneniz olsun sistemimizden faydalanabilirsiniz. Abone sayısına bakılmaksızın tüm bayilerimize verilen hizmet kalitesi aynıdır.4. Ürün Satışınız Var mı?

Alarmdc olarak hiç bir donanımsal veya yazılımsal ürün satışımız bulunmamaktadır. Kesilen faturalarımızın tamamı sadece alarm izleme merkezi hizmeti için düzenlenmektedir.


> Başvuru


1. Alarmdc’yi şirket sahibi olmadan kullanamaz mıyım?

Alarmdc, bireysel kullanıcılar için maalesef hizmet verememektedir.2. Şahıs şirketim var, Alarmdc’yi kullanabilir miyim?

Şahıs şirketinize ait bilgi ve belgelerle Alarmdc’yi kullanabilirsiniz3. Alarmdc ile aramızda bir sözleşme olacak mı?

Başvuru sürecinizin sonunda Alarmdc ile firmanız arasında bir sözleşme imzalanması gerekmektedir.4. Sözleşmeleri nereden görebilirim?

Alarmdc bayi panelinizde görüntüleyebilirsiniz. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında, ilgili ekip platformda kayıtlı e-posta adresinize bu sözleşmeyi iletiyor olacaktır.5. Sözleşmeleri nasıl kabul edeceğim?

Faaliyet gösterdiği her alanda yenilikçi olan Alarmdc, bayilerine kolaylık sağlamak adına Dijital Sözleşme dönemini başlatmıştır. Bu doğrultuda, sözleşmeleri ıslak imzalı olarak bize kargo yapmanıza gerek kalmayacağı için, başvuru süreciniz çok daha kısalacaktır. Başvuru sürecinizin tamamlanmasından sonra, e-posta adresinize sözleşme konusunda bir bilgilendirme iletilecektir.
6. Sözleşmelerde değiştirilmesini istediğim maddeler var, ne yapmalıyım?

Alarmdc, kullandırdığı hizmetler için belirli standartları olan bir platformdur. Bu standartlarından biri de sözleşmeleridir. Sözleşmelerin içeriği de firmadan firmaya göre değişiklik gösterememektedir. Bu nedenle, sözleşmelerde herhangi bir maddenin çıkartılması ya da değiştirilmesi mümkün olamayacaktır.
7. Nasıl başvuru yapabilirim?

Öncelikle Alarmdc’de bir bayilik başvurusu oluşturmanız gerekmektedir. Bayi temsilcilerimiz vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden sizinle irtibata geçecektir. Daha sonra, kayıtlı e-posta adresinize sözleşmeler ve gerekli evraklar gönderilecek, Başvuru evraklarınızı size gönderilen e-posta da belirtildiği gibi tarafımıza ulaştırdığınızda bayilik başvurunuz gerçekleşmiş olacaktır.
8. Gereken evrakları size kargolamam mı gerekiyor?

Başvuru için gerekli olan evrakları kargo ile göndermenize gerek yoktur. Sözleşmeler dijital ortamda işlemektedir.
9. Başvurumu yaptıktan sonra size haber vermem gerekiyor mu?

Hayır, bize ekstra bir haber vermenize gerek bulunmuyor. Siz başvuru formunu doldurarak, başvurunuzu tamamladığınızda bilgi ve belgeleriniz ilgili ekibimizin ekranlarına düşmektedir. Ekibimiz de bilgi ve belgelerinizi kontrol ederek sizinle iletişime geçip sürecinizi yönetmeye başlayacaktır.
10. Başvuru sonucumu ne kadar süre içerisinde öğreneceğim?

Başvurunuzu eksiksiz olarak tamamladığınızda, Alarmdc Ekibi 24 saat içerisinde (platformda kayıtlı olan e-posta adresiniz ve gsm numaranız üzerinden) sizinle iletişime geçecek ve başvurunuzla ilgili bilgi vererek sürecinizi yönetmeye başlayacaktır. Ekibimiz sizinle iletişime geçene kadar yapmanız gereken herhangi bir şey bulunmamaktadır.
Not: Mesai saatlerimiz hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında olup, Cumartesi ve Pazar günü yapılan başvurular, Pazartesi sabahı 09:00-12:00 saatleri arasında cevaplanmaktadır.

Bayimizseniz Destek talepleriniz için Alarmdc | Destek Merkezi'ni kullanabilirsiniz.